ALL productions

”Les Pêcheurs de perles”, Buenos Aires, Argentina, May 2022

„Don Carlos”/Łodz/Poland, March 2021

”Don Giovanni”/Warsaw/Poland, May 2021

„Don Carlos”/ Wroclaw/ Poland, June 2021
„Don Giovanni”/Plovdiv/ Bulgaria, July 2021

”Wesoła wdówka”/Bialystok/ Poland, September 2021

”Nowy Głos”/Suwałki/Kłodzko/Krynica/Poland, September-October 2021

”Don Giovanni”/ Thessaloniki/ Grece, November 2021

 

Maria de Buenos Aires, 2020, A. Piazzola, Warszawska Opera Kameralna, Warszawa

Romeo i Julia, 2020, Ch. Gounod, (Romeo et Juliette), Opera na Zamku w Szczecinie

Koncert Jubileuszowy Opery Ślaskiej

Młodziankowie w piecu ognistym, 2020, B. Britten, (The Burning Fiery Furnace), Opera Wrocławska, Wrocław

Rzeka krzyczących ptaków, 2020, B. Britten, (The Curlew River), Opera Wrocławska, Wrocław

Zakonnica w przebraniu, 2020, A. Menken, (Sister in Act), Teatr Rozrywki w Chorzowie, Chorzów

Pożegnanie Króla: Verdi, 2020, M. Znaniecki/ G. Verdi/ W. Shakespeare/ J. Słowacki, Kielecki Teatr Tańca, Kielce

Głos ludzki, 2020, F. Poulenc, (La vox humaine), Teatr Wielki w Łodzi, Łódź

Don Pasquale, 2020, G. Donizetti, Teatr Wielki w Łodzi, Łódź

Pajace/Gianni Schicchi

Kandyd, 2019, L. Bernstein, Opera Krakowska

Flis, 2019, S. Moniuszko, Opera Śląska w Bytomiu

Kartoteka: Lustro, 2019, M. Znaniecki, Fundacja Jutropera, Wrocław

Przerwana cisza, 2019, K. Dębski/M. Znaniecki, Warszawska Opera Kameralna, Warszawa

The Fairy Queen, 2019, M. Znaniecki/ W. Szekspir/ J.Słowacki/A. Mickiewicz, Wuzhen Theatre Festival, Wuzhen, Chiny

Flis, 2019, S. Moniuszko, Festival Opera Tigre, Tigre Argentyna

Nici Ariadny, 2018, M. Znaniecki (Los hilos de Ariadna), Festival Opera Tigre

Ślub, 2018, W. Gombrowicz (El casamiento), Teatro San Martin, Buenos Aires

Księżniczka Czardasza, 2018, I. Kálmán, Mazowiecki Teatr Muzyczny

Czekając na Chopina, 2018, M. Znaniecki, Opera Śląska w Bytomiu

Szukając Króla, 2018, M.Znaniecki/W. Szekspir/J. Słowacki, Teatro Lope de Vega, Sevilla

Cudowny Mandaryn/ Drewniany książę/ Zamek Sinobrodego, B. Bartók, Festiwal Bartok Plusz, Miszkolc

Pajace, 2018, R. Leoncavallo, (Pagilacci), Teater Vorpommern, Stralsund

Il Viaggio a Reims

Traviata Bytom

Podróże Ulisesa, (Viajes de Ulises), 2017, H. Purcell, Festival Opera Tigre, Buenos Aires

Bulwar zachodzącego słońca, (The Sunset Buleward), 2017, A. L. Weber, Teatr Rozrywki w Chorzowie

Opowieści Hoffmanna, 2017, (Les Contes dHoffmann) 2017, J. Offenbach, Opera Krakowska

Pajace, 2017, (Pagliacci), R. Leoncavallo, Opera na Zamku w Szczecinie

Stalker Opera, 2017, M. Znaniecki, Radio Dla Ciebie, Teatr Stanisławowski

Romeo i Julia, 2017, (Romeo et Juliette), Ch. Gounod, Opera Śląska w Bytomiu

Flis: Stop klatka, 2017, M. Znaniecki, Dom Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu

Ifigenia w Aulidzie, 2017, Ch. W. Gluck, (Iphigénie en Aulide), Teatr Antonina Dworaka, Ostrava

Burza, (La Tempestad), 2016, W. Szekspir/H. Purcell, Festival Opera Tigre, Buenos Aires

La Traviata, 2016, G. Verdi, Opera na Zamku w Szczecinie

Gandini por Znaniecki, 2016, M. Znaniecki, Teatro Colón, Buenos Aires

Carmen, 2016, G. Bizet, Indianapolis Symphony Orchestra

Głos wykluczonych, Finał Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016

The spinning room, (Szekely fono), 2016, Z. Koday, Budapest State Opera

Volo di Notte/ il Prigioniero, 2016, L. Dallapiccola, Teatro Colón, Buenos Aires

Królowa wróżek, (The Fairy Queen), 2015, W. Szekspir/H.Purcell, Festival Opera Tigre, Buenos Aires

Billy Elliot, 2015, E. John, Teatr Rozrywki w Chorzowie

Faust, 2015, Ch. Gounod, Budapest State Opera

Carmina Burana, 2015, C. Orf, The Israeli Opera, Pustynia Masada

Pajace, (Pagliacci), 2015, R. Leoncavallo, Teatro Sociale, Como

Kronos. Erotyczny spokój, 2015, M. Znaniecki, Kielecki Teatr Tańca

Królowa wróżek: Sen nocy letniej, 2015, W. Szekspir/ H. Purcell, Park w Leśnicy, Wrocław

Walkiria, (Die Walkure), 2015, R. Wagner, Teatro Campoamor, Oviedo

Szukając Leara: Verdi, 2015, W. Szekspir/G. Verdi, Opera na Zamku w Szczecinie

Król Roger, 2015, K. Szymanowski, Opera Krakowska

Trubadur, (Il Trovatore), 2015, G. Verdi, The Israeli Opera, Tel Aviv

Szukając Leara: Verdi, 2015, W. Szekspir/G. Verdi, Teatr Lesi Ukrainki, Lwów

Bal maskowy, (Un ballo In maschera), 2014, The Israeli Opera, Tel Aviv

Eugeniusz Oniegin, 2014, P. Czajkowski, Teatro San Carlo, Neapol

Mefistofele, 2014, A. Boito, Croatian National Theatre, Split

Carmen, 2014, G. Bizet, TSO Music Theatre, Trondheim

Miłość do trzech pomarańczy, 2014, S. Prokofiew, Opera Krakowska

Emigradas en blue, M. Galin, Teatro Anfitrión, Buenos Aires

La Traviata, 2014, G. Verdi, The Israeli Opera, Pustynia Masada

Piotruś i wilk, 2014, S. Prokofiew, Instytut Grotowskigo/Studio na Grobli, Wrocław

Carmen, 2014, G. Bizet, Thessaloniki Megaron Concert Hall

Eugeniusz Oniegin, 2014, P. Czajkowski, Croatian National Theatre, Zagrzeb

Trubadur, (Il Trovatore), 2014, G. Verdi, Teatro San Carlo, Neapol

Piotruś i wilk, 2014, S. Prokofiew, Teatr Muzyczny Capitol, Wrocław

Don Giovanni, 2013, W. A. Mozart, TSO Music Theatre,Trondheim

Buscando Re Lear: duda verdiana, 2013, M. Znaniecki, Villa Ocampo, Buenos Aires

Mandragora, 2013, K. Szymanowski, Hawana

Szukając Leara: Verdi, 2013, W. Szekspir/G. Verdi, IMPART, Wrocław

Złoto Renu, (Das Rheingold), 2013, R. Wagner, Teatro Campoamor, Oviedo

Szukając Leara: Verdi, 2013, W. Szekspir/G. Verdi, Teatr Muzyczny Capitol, Wrocław

Kronos. Una calma erotica, 2013, M. Znaniecki, Festival Opera Tigre, Buenos Aires

Bal maskowy (un Ballo in Maschera), 2012, G.Verdi, Opera Wrocławska, Stadion Olimpijski

Hagith, 2012, K. Szymanowski, Teatro Colon, Buenos Aires

Desconocidos, 2012, M. Znaniecki, Villa Ocampo, Buenos Aires

Król Roger, 2012, K. Szymanowski, ABAO, Bilbao

Otello, 2011, G. Verdi, Ascoli Piceno

Ernani, 2011, G. Verdi, The Israeli Opera, Tel Aviv

Samson i Dalila, (Samson et Dalila), 2011, C. Saint–Saëns, Teatro Verdi Triest, Megaron Mussikis Thessaloniki

Eugeniusz Oniegin, 2011, P. Czajkowski, Teatro Argentino de La Plata, ABAO Bilbao, Teatro Sodre Montevideo

Królowa wróżek, (The Fairy Queen), 2011, H. Purcell, Teatr Wielki w Poznaniu

Demetrio, 2011, I. S. Mayr, Opera Obliqua, Moutier

Mandragora, 2011, K. Szymanowski, Teatr Wielki w Poznaniu, Plaza Porticada Santander, Plaza de Santa Ana Madryt

 

Ernani, 2010, G. Verdi, ABAO, Bilbao

Pamiętnik zaginionego, (Diario de un desaparecido), 2010, L. Janáček, Teatro de la Maestranza, Sevilla

Kandyd, (Candide), 2010, L. Bernstein, Teatro Verdi Pisa, Teatro del Giglio Lucca

Królowa wróżek, (The Fairy Queen), 2010, H. Purcell, Opera na Zamku w Szczecinie

Pamiętnik zaginionego, (Diario de un desaparecido), 2010, L. Janáček, Teatro Arriaga, Bilbao

Il Flaminio, 2010, J. B. Pergolesi, Teatro Valeria Moriconi di Jesi

Turandot, 2010, G. Puccini, Stadion Olimpijski, Opera Wrocławska

En attendant Chopin, 2010, M. Znaniecki, Buenos Aires, Montevideo, Santander, Hawana

Eugeniusz Oniegin, 2010, P. Czajkowski, Opera Krakowska

Napój miłosny, (L’elisir damore), 2009, G. Donizetti, Opera Wrocławska

Don Giovanni, 2009, W. A. Mozart, Opera Krakowska

Lucrezia Borgia, 2009, G. Donizetti, Teatr Wielki-Opera Narodowa, Warszawa

Samson i Dalila, (Samson et Dalila), 2009, C. Saint-Saëns, Opera Wrocławska

Producenci, (The Producers), 2009, M. Brooks, Teatr Rozrywki w Chorzowie

Samson i Dalila, (Samson et Dalila), 2009, C. Saint-Saëns, Opera Royal de Wallonie, Liège

Samson i Dalila, (Samson et Dalila) 2008, C. Saint-Saëns, Teatro Comunale di Bologna

Così fan tutte, 2008, W. A. Mozart, ABAO, Bilbao

Łucja z Lammermoor, (Lucia di Lammermoor), 2008, G. Donizetti Teatr Wielki-Opera Narodowa, Warszawa

Włoszka w Algierze, (L’italiana In Algeri), 2008, G. Rossini,Teatr Wielki w Łodzi

Otello, 2008, G. Verdi, Wyspa Piaskowa, Opera Wrocławska

Samson i Dalila, (Samson et Dalila), 2008, C. Saint-Saëns, Santander

Pamiętnik zaginionego, (Diario de un desaparecido), L. Janáček, 2008, Teatro Real, Madryt

Rigoletto, 2007, G. Verdi, Luglio Musicale Trapanese, Trapani

Pazzi per progetto, 2007, G. Donizatti, Opera Barga

Historia żołnierza, (Histoire du soldat), 2007, I. Strawiński, Teatro Piccini, Bari

Promenade, 22007, E. Corghi, Piccolo Teatro Regio, Turyn

Cyrano de Bergerac, 2007, F. Alfano, Palau de les Arts, Walencja

Śpiąca królewna, (Bella dormiente nel bosco), 2007, O.Respighi, Teatro Arriaga, Bilbao

Napój miłosny, (L’elisir d’amore), 2007, G. Donizetti, Pergola, Opera Wrocławska

Zamek sinobrodego, (El Castillo de Barbazul), 2007, B. Bartók, ABAO, Bilbao

Mandragora, 2007, K. Szymanowski, 2007, Teatr Wielki – Opera Narodowa, Warszawa

Rigoletto, 2007, G. Verdi, Opera Wrocławska

Man and Boy:Dada, 2006, M. Nyman, Piccolo Teatro Regio, Turyn

Dama Casteellana, 2006, D. Virello, Piazza Cima, Conegliano Veneto

Mozart a Recanati, 2006, P. Leopardi, Palazzo Melloni, Bolonia

Don Giovanni, 2006, W. A. Mozart, Teatro Grande Brescia, Opera de Massy, 

Teatro Sociale Como, Teatro Fraschini Pavia, Teatro Ponchielli Cremona

Così fan tutte, 2006, W. A. Mozart, Luglio Musicale Trapanese, Trapani

Ester, 2006, T. Praszczałek, Opera Wrocławska

Hagith, 2006, K. Szymanowski, Opera Wrocławska

Così fan tutte, 2006, W. A. Mozart, Opera Wrocławska

El retablo de maese Pedro, 2005, M. de Falla, Teatro Comunale di Bologna

Śpiąca królewna, (La Bella dormente nel bosco), 2005, O. Respighi,  Teatro Comunale di Bologna

Wyspa niezamieszkana, (L’isola disabitata), 2005, J. Haydn, Teatro Lirico di Trieste

Briciole di Re Lear, 2005, A. Surrusca/M.Znaniecki, Chalet di Grugliasco CON-TEATRO, Turyn

Un Ballo in Maschera, Luglio Musicale Trapanese

Preluio, Dama Castellana, 2005, D. Virello, Piazza Cima, Conegliano Veneto

Bal maskowy, (Un Ballo In Maschera), 2005, G. Verdi, Luglio Musicale Trapanese, Trapani

Mandragora, 2005, K. Szymanowski, Festival delle Nazioni, Citta di Castello

En attendant Chopin in Umbria, 2005, M. Znaniecki, Festival Delle Nazioni, Città di Castello

L’ape Musicale, 2005, Da Ponte, Teatro Pergolesi, Jesi

Mojżesz w Egipcie, (Mosé in Egitto), 2005, G. Rossini, Teatro Verdi, Sassari

El retablo de maese Pedro, 2005, M. de Falla, Teatro Verdi, Sassari

Historia żołnierza, (Histoire du soldat), 2005, I. Strawiński, Teatro Verdi, Sassari

Askaniusz w Albie, (Asciano in Alba), W. A. Mozart, Teatro Comunale di Bologna

Il grande casting, 2004, M. Znaniecki, Teatro Isabella, Turyn

I canti Della cucina, 2004, Tremblay/Tabęcki, Teatro Isabella, Turyn

Innocenti Czarodzieje, 2004, M. Znaniecki, Espace, Turyn

El retablo de mese Pedro, 2004, M. de Falla, Lugo Opera Festival

Śpiąca królewna, (La Bella dormente nel bosco), 2004, Lugo Opera Festival

La Dirindina, 2004, Padre Martini, Muselo Della Musica, Bolonia

Preluio, Dama Castellana, 2004, D. Virello, Piazza Cima, Conegliano Veneto

Il Flaminio, 2004, J. B. Pergolesi, Festival Pergolesi Spontini, Jesi

Otello, 2004, G. Verdi, Teatr Wielki w Poznaniu

Cognate-Musical, 2003, Tremblay/Tabęcki, Limenteatro, Turyn

Lelio, 2003, H. Berlioz, Teatro dell’Opera, Rzym

Ciccolantico, 2003, D. Virello, Limenteatro, Turyn

En attendant Chopin, 2003, M. Znaniecki, Limenteatro, Piazza Castello, Turyn

Lokomotywa, (La Locomotiva), 2003, J. Tuwim, La Polonia a Bologna, Sala Borsa, Bolonia

Siostry, (Sorelle), 2003, A. Czechow/F. G. Lorca, Limen Teatro, Turyn

Preludio, 2003, D. Virello, Piazza Cima, Conegliano Veneto

Dama Castellana, 2003, M. Znaniecki, Piazza Cima, Conegliano Veneto

Rigoletto, 2003, G. Verdi  Teatro di Stefano, Trapani

Sen nocy letniej, (Sogni di una notte de mezza estate), 2003, W. Szekspir, Festival Pergolesi Spontini, Maiolati

Don Pasquale, 2003, G. Donizetti, Teatr Wielki w Poznaniu

Don Pasquale, 2003, G. Donizetti, Opera Theatre, Heilbronn

Die Drei Pintos, 2003, G. Mahler/ C. M. von Weber, Wexford Opera Festival

Sade/Marat, 2002, P. Weiss, Limenteatro, Piscina E8, Turyn

Dama Castellana, 2002, M. Znaniecki, Piaza Cima, Conegliano Veneto

Lucrezia B., 2002, A. Milazzo, Festival dei Due Mondi, Spoleto

Simone Boccanegra, 2002, G. Verdi, Luglio Musicale Trapanese, Trapani

Metastasiana, 2002, M. Znaniecki, Pergolesi Spontini Festival, Jesi

Autor de Chopin, 2002, M. Znaniecki, Zamek Królewski w Warszawie

Spose, 2001, C. Vincenti, Teatro Kismet, Bari

Cultura que squilla, 2001, T. Gotti, Feste Musicali, Bolonia

Makbet, (Macbeth), 2001, G. Verdi, Luglio Musicale Trapanese, Trapani

Król walca, 2001, J. Strauss, Teatr Muzyczny w Poznaniu

Avec le mains, 2001, R. Sicco, Theatre le Dome, Albertville

Romeo & Giulietta, 2001, W. Szekspir, Festiwal Zdarzenia, Tczew

Con le mani, 2000, R. Sicco, Essemblea Teatro, Zamek w Fenestrelle, Turyn

Ninne Nanne, 2000, M. Znaniecki, instituto Polacco, Rzym

Burza, (La Tempesta), 2000, W. Szekspir, Festival Shakespeare Carmagnola

Carmen, 2000, G. Bizet, Anfiteatro Festival di Cagliari

Żydówka, (La Juive), 2000, J. F. Halévy, Teatr Wielki w Poznaniu

Czekając na Chopina, (Waiting for Chopin), 2000, M. Znaniecki, National Concert Hall, Dublin

Szwagierki, 2000, M. Tremblay, Teatr Rozrywki, Chorzów

Il demone meschino, 1999, F. Sologub, Tetaro dell’Orologio, Rzym

En attendant Chopin,1999, M. Znaniecki, Instituto Polacco di Cultura, Rzym

Shakespeare da favola, M. Znaniecki, Cantiere Internazionale, Montepulciano

Piotruś i wilk, (Pierino e il lupo), 1999, S. Prokofiew, Cantiere Internazionale Montepulciano

Piccolo Grande Puskin, 1999, M. Znaniecki/A. Puszkin, Puskin Festival, Mediolan

Straszny dwór, 1999, S. Moniuszko, Wexford Opera Festival

Opera za trzy grosze, (Opera da tre soldi), 1999, C. Weil/B. Brecht, Wexford Opera Festival

Gołąb, (La Colombe), 1998, Ch. Gounod, Teatro Sociale, Como

Ożenek, (Il Matrimonio), 1998, M. Musorgski, Societa’del Quartetto La Scala, Mediolan

Zamek Sinobrodego, (A kekszakallu herceg vara), 1998, B. Bartok, Castello Sforzesco, Mediolan

Parisina, 1998, A. Tiumiati, Feste Musicali, Bolonia

Labirinto Leopardi, 1998, T. Gotti, ROF, Pesaro

Labirinto Leopardi, 1998, T. Gotti, Staveco, Teatro Comunale di Bolonia

Maddalena, 1998, S. Prokofiew, Accademia di S. Cecilia, Rzym

Don Pasquale, 1998, G. Donizetti, Teatro Sociale, Como

Pożegnanie, 1998, W. Horzyca, Teatr Polski, Poznań

Amor m’ha fatto tal, 1997, R. Fioravanti, Teatro Alighieri, Ravenna

Lenora, (Lenore), 1997, F. Liszt, Feste musicali, Bolonia

Leonardo e Blandina, 1997, P. Winter, Teatro Comunale di Bologna

Kleopatra, (Cleopatra), 1997, L. Mancinelli, Teatro Comunale di Bologna

Leo di alle Regine, 1997, G. Garducci, Plazzo Malvezzi, Bolonia

Margherita vs. Marguerite, 1997, R. Fioravanti, Teatro Sociale, Como

Faust, (Doctor Faustus), 1997, Ch. Marlowe, Teatro Sociale, Como

Chopin, 1997, G. Orefice, Warszawska Opera Narodowa

Wesoła wdówka, (La vedova allegra), 1996, F. Lehar, Teatro Lirico, Mediolan

Antologia di Spoon River, 1996, L. Masters, Festival Lunense

Ożenek, (Il Matrimonio), 1996, M. Musorgski, Accademia S. Cecilia, Rzym

Czarodziejski flet, (Il flauto magico), 1996, W. A. Mozart, Accademia di Brera, Mediolan

Wokół Chopina, 1996, M. Znaniecki, Warszawska Opera Narodowa

Variazione per due uomini, 1995, na podstawie Emigrantów S. Mrożka, Teatro Verdi, Mediolan

Piękna młynarka, (La Bella Molinara), 1995, G. Paisiello, L’umanitaria, Mediolan

Opera na balkonie, (L’opera sul balcone), 1995, Pastische, Villa d’Adda, Cassano d’Adda,

Wyspa niezamieszkana, (L’isola disabitata), 1995, J. Haydn, Milano Aslico

Le Follie Barocche, 1995, C. Monteverdi, Academia S. Cecilia, Rzym

Le seduzioni di Venezia, 1995, M. Znaniecki, Plazzina Liberty, Mediolan

Autor de Chopin, 1995, M. Znaniecki, Teatro Alla Scala, Mediolan

Wyspa niezamieszkana, (L’isola disabitata), 1995, J. Haydn, Firenze Teatro Comunale, Florencja

Lo ZOO di Shakespeare, 1995, R. Fioravanti, Stacja Metra Duomo, Cadorna Mediolan

Delfin V, (Delfino V), 1994, na podstawie W. Szekspira, Scuola Paolo Grassi di Milano

Una serata all’operetta, 1994, Pastiche, Castello di Brescia

Il cenacolo libertino, 1994, Tito Gotti, Teatro Alla Scala, Mediolan

Barbara Strozzi, 1994, Tito Gotti, Teatro Alla Scala, Mediolan

I delitti metropolitani, 1994, Max Aub, stacje metra, Mediolan

Racconto D’estate,1992, Michał Znaniecki,Teatro Greco, Mediolan

Arcadia, 1992, M. C. O’Brien, Auditorio di Cusano Milanino